Procedury

Kinesiotaping

je vynikající fyzioterapeutická technika, kterou se dá výrazně zlepšit rozsah pohybu, omezit bolest či zmenšit otok. Slouží také jako doplňující terapie ke všem rehabilitačním procedurám jako např. masáže, manuální terapie, léčebný tělocvik, elektroléčba a jiné. Používá se i ve výkonnostním a rekreačním sportu. Dá se aplikovat při úrazu a také v období rekonvalescence po něm.

Kineziotejp dokáže fixovat, ale na druhou stranu také aktivovat právě ty svaly, které jsou ošetřeny. Tejp propouští vzduch, vlhkost a je na něm speciálně naneseno vysoce hypoalergenní akrylátové lepidlo. Tyto vlastnosti umožňují několikadenní nošení.Při aplikaci těchto speciálních tejpů dochází k několika účinkům na lidské tělo. Funkčnost spočívá především ve zvýšené cirkulaci krve a lymfy přímo pod tejpem a tím následnému zlepšení látkové výměny.

Reflexní terapie

Reflexní terapie je jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny. Její podstata spočívá v tom, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla, a to cestou nervových propojení. Celý lidský organismus lze tedy ovlivňovat pomocí mačkání či hlazení různě velkých plošek, bodů umístěných na plosce nohy, prstech, nártu a okolí kotníku, ale i na dlani a uchu.

Mačkáním nebo hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla. Posilovat ho, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti. Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému i látkové výměny. Její aplikace je vhodná nejen jako diagnostika, léčba, ale i jako prevence.

Kineziologické vyšetření

je soubor diagnostických postupů, které využívá fyzioterapeut, ke stanovení fyzioterapeutické diagnózy a na základě toho potom k vytvoření terapeutického plánu.

První částí kineziologického vyšetření je odebrání anamnézy klienta. Zahrnuje subjektivní hodnocení příznaků onemocnění, analýzu běžných činností – zaměstnání, sport, či dalších oblastí souvisejících s pohybovou aktivitou. Součástí anamnézy jsou dále dotazy na prodělané choroby, úrazy, operace a to i takové, které se současným problémem zdánlivě nesouvisí.

Vlastní kineziologické vyšetření představuje cílené vyšetření pohybového aparátu klienta. Potřebné informace získává fyzioterapeut aspekcí (pohledem), palpací (pohmatem), dále vyšetřuje aktivní a pasivní pohyby, pohyby proti odporu a tzv. kloubní vůli. Součástí vyšetření je i zjištění stavu měkkých tkání, vyšetření svalových dysbalancí (svalové nerovnováhy) a pohybových stereotypů. Výsledky získané vyšetřením jsou podkladem pro další postup v řešení klientova problému.

Masáže

  • Před masáží můžete využít předehřátí 15min.
  • záda + šíje
  • celotělová (záda+šíje+dolní končetiny z obou stran)
  • baňkování
  • masáž lávovými kameny